Diyarbakırlı anneler ve CHP

Diyarbakırlı anneler, evlatlarını terörün pençesinden kurtarmak için HDP’nin kapısına dayanırken; CHP aynı kapıyı, HDP’ye can suyu vermek için çalıyor.  Ekrem İmamoğlu ile...

Diyarbakırlı anneler, evlatlarını terörün pençesinden kurtarmak için HDP’nin kapısına dayanırken; CHP aynı kapıyı, HDP’ye can suyu vermek için çalıyor. 

Ekrem İmamoğlu ile Muharrem İnce HDP’yi ziyarete doyamadı. Bir gün Mardin’de, diğer gün Diyarbakır’da HDP’lileri ziyaret edip destek sunuyorlar. 

Oysa HDP açısından durum çok vahim; Hatice Ana’dan sonra dün de oğlu dağa kaçırılan Diyarbakırlı başka anneler HDP’nin kapısına dayandı. Bir annenin şu sözleri dikkat çekiciydi: “Diyarbakır’da genç bırakmadınız, ya cezaevinde ya toprağın altında. Alıştınız insanları dağa göndermeye. Senin çocuğun hangi özel okulda okuyor, sen bunu desene!” 

CHP’lilerin muhakkak ki duymazdan geleceği annelerin bu isyanı, PKK/HDP’nin gerçek yüzünü gözler önüne serecek nitelikte. CHP’nin “mağdur” diye ayrılmadığı HDP kapısı, kim bilir kaç ananın evladına mezar oldu.  

CHP istediği kadar HDP’yi “mağdur” ilan edip can suyu vermeye devam etsin; HDP’nin oylarına talip olan

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Suriyeli sorunu'na en adaletli çözüm bu 20 Eylül 2019 | 2.783 Okunma Anaların 'evlat nöbeti'nden muhalefet neden rahatsız? 18 Eylül 2019 | 3.100 Okunma 'Vallahi de, billahi de PKK İsrail'dir' 16 Eylül 2019 | 3.140 Okunma Babacan'ın 'basit' hesabı 13 Eylül 2019 | 3.813 Okunma Tek başına 'güvenli bölge'ye doğru 11 Eylül 2019 | 2.665 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum