Devlet gibi davranmayı bile çok görüyorlar

Siyasete yön veren değer ve ölçülerin son yıllarda geçirdiği büyük değişimi -ya da aşınmayı- anlamak için Batılı 10 elçinin çıkardığı krize bakmak yeterli. CHP Genel...

Siyasete yön veren değer ve ölçülerin son yıllarda geçirdiği büyük değişimi -ya da aşınmayı- anlamak için Batılı 10 elçinin çıkardığı krize bakmak yeterli. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk yargısına müdahale eden 10 elçiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisini 'ülkeyi uçuruma sürüklemek' olarak yorumluyor.

Türkiye'nin iç işlerine müdahale eden elçilere görev ve yetki sınırlarını hatırlatıp diplomatik temayülleri işletmenin yanlış bir tarafı yok oysa. İktidarda hangi parti olsa aynı tepkiyi göstermek zorunda. Yoksa devlet olma niteliğinizi kaybedersiniz. CHP ve İYİ Parti'nin başını çektiği muhalefet bloku, tuhaf bir şekilde devlet gibi davranmayı bile fazla buluyor bu ülkeye.

Açık ki, devlet gibi davranmayı bıraktığınızda devlet olmayı da bırakırsınız. Yabancı devletlerin iç işlerinize müdahalesine itiraz edemediğinizde bağımsızlığınızı kaybeder, başkalarının ülkenizi yönetmesine yol açarsınız.

Muhalefet bunu mu istiyor? 'Tabii ki, bun

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'ın dik duruşu Kılıçdaroğlu'nu çıldırttı 26 Kasım 2021 | 932 Okunma Terör örgütleri bitince dolara sarıldılar 24 Kasım 2021 | 469 Okunma CHP sözde Atatürkçü, özde Sevr'cidir 22 Kasım 2021 | 344 Okunma Muhalefetin dolar sörfü, Erdoğan'ın “düşük faiz” kararlılığı 19 Kasım 2021 | 755 Okunma Bu “helalleşme” edebiyatının amacı ne? 17 Kasım 2021 | 316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar