Deniz feneri gibi dışarıya sinyal verip duruyor

İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü kutlamalarına tepki dışarıdan değil aslında içeriden, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. İmamoğlu’nun Fatih camisi haziresinde...

İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü kutlamalarına tepki dışarıdan değil aslında içeriden, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

İmamoğlu’nun Fatih camisi haziresinde bulunan Fatih Sultan Mehmet ve eşi Gülbahar Hatun türbesini ziyareti sırasında ellerini arkadan bağlayarak, lakayıt hareketlerle dolaşması, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde yapılan resmî kutlamalara ve Ayasofya’da fetih duasına bir tür tepki özelliği taşıyordu. Kamuoyunda öfke uyandıran bu tavrıyla İmamoğlu, kendince neye talip olduğunu gösterdiği gibi vermek istediği mesajı da gereken yerlere ulaştırdı.

Türkiye’de “siyasi muhalefetin” karakteri de aşağı yukarı zaten biraz böyle. Tarihi ve milli değerlerimize sırt çevirerek deniz feneri gibi mütemadiyen dışarıya sinyal verip duruyorlar. “Ana muhalefet” partisi CHP’nin, 40 yıldır Türkiye’nin başına bela edilen bir terör örgütünün siyasi uzantısıyla “ittifak”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeter ki, Ayasofya kararı Erdoğan'a yazmasın! 13 Temmuz 2020 | 2.580 Okunma Türkiye'nin iletişimi Pensilvanya'dan değil, artık Ankara'dan yönetiliyor 10 Temmuz 2020 | 2.741 Okunma CHP iktidara gelirse ne olur? 08 Temmuz 2020 | 2.698 Okunma Masabaşı anketler devrede 06 Temmuz 2020 | 2.613 Okunma Bir algı çalışması olarak; küfür, hakaret… 03 Temmuz 2020 | 2.051 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar