CHP, nasıl oldu da Kandil'in umudu haline geldi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünlerde 'helalleşme' gibi kavramlarla gündemi saptırmaya, daha doğrusu, tartışmaları özellikle kendisinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Nedeni...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünlerde 'helalleşme' gibi kavramlarla gündemi saptırmaya, daha doğrusu, tartışmaları özellikle kendisinden uzaklaştırmaya çalışıyor.

Nedeni açık değil mi?

Kandil'deki terör baronları sıraya girmiş gibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'sine 'teşekkür' yetiştirmeye çalışıyor. PKK'sı, YPG'si, PYD'si, HDP'si... Teşekkür edeni hiç bitmiyor bu aralar CHP'nin.

Kemal Bey, 'teşekkürün fazlası zarar' diye düşünmüş olmalı ki, sağı solu tehditle, büyük elçilere şikayet mektuplarıyla, 'helalleşme' gibi uyduruk özeleştirilerle gündemi savuşturmaya çabalıyor.

Aslında bu ülkede üzerinde konuşmayı hak edecek tek konu Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde CHP'nin nasıl oldu da PKK/YPG'nin umudu haline geldiğidir? Bu soruyu yanıtlamadan diğer gündemler fazlasıyla yapay, suni ve gerçeği saptırmaya dönük kalır.

Evet, bu soruya doğru yanıt vermek için de başa dönmeliyiz. Yani Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin başına bir kaset darb

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan ve vesayet aklı 01 Aralık 2021 | 190 Okunma Muhalefeti Abdullah Gül mü çekip çeviriyor? 29 Kasım 2021 | 522 Okunma Erdoğan'ın dik duruşu Kılıçdaroğlu'nu çıldırttı 26 Kasım 2021 | 937 Okunma Terör örgütleri bitince dolara sarıldılar 24 Kasım 2021 | 471 Okunma CHP sözde Atatürkçü, özde Sevr'cidir 22 Kasım 2021 | 347 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar