'CHP Genel Merkezi'ndeki çete'

Başlıktaki bu ifade, yakıştırma veya tespit, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olmuş, kıdemli milletvekili, kendisinin söylemiyle 20 yaşından beri CHP’de olan Muharrem İnce’ye ait.

Bu ifadeyi kim dile getirse “yandaş” olmakla suçlanırdı şüphesiz. Ama CHP’nin en kıdemli ismi, parti genel merkezinin sonradan gelen isimlerden oluşan bir çetenin işgali altında olduğunu söylüyor.  

Çok mu şaşırtıcı, diye soranlar olabilir? CHP’yi yakından takip edenler hatırlayacaktır; İnce’ninkine yakın sözler CHP’nin en üst yönetiminde olan başka isimler tarafından da gündeme getirilmişti ve bu açıdan bakıldığında çok da şaşırtıcı değil. Tuncay Özkan’ın daha yakın bir zaman önce “CHP’nin gizli bir merkezden yönetildiği ve kararların o gizli merkez tarafından Kılıçdaroğlu’na dikte edildiğine” ilişkin sözleri çok tartışılmıştı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küresel kuşatma, bölgesel krizler ve terör saldırıları 28 Ekim 2020 | 9 Okunma Macron, Erdoğan'la savaşını kaybetti 26 Ekim 2020 | 500 Okunma İYİ Parti nasıl kurtulur? 23 Ekim 2020 | 449 Okunma İYİ Parti'nin “milliyetçi-ülkücü” imajı yerlerde... 21 Ekim 2020 | 488 Okunma Sevgili Markar, Erdoğan ve “ışıkçı” Yargıç 19 Ekim 2020 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar