CHP adayı, bu yanıtı kaç kişiyle buldu?

Bir siyasetçi nazik olabilir, kibar olabilir, fazlasıyla kucaklayıcı olabilir ama İstanbul gibi büyük bir şehrin yönetimine talip olmuşsa biraz da akıl sahibi olması beklenir.   Evet, CHP adayından...

Bir siyasetçi nazik olabilir, kibar olabilir, fazlasıyla kucaklayıcı olabilir ama İstanbul gibi büyük bir şehrin yönetimine talip olmuşsa biraz da akıl sahibi olması beklenir.  

Evet, CHP adayından bahsediyoruz. 

Ordu valisine yönelik ettiği küfür ve hakaretlerden üç gün sonra ortaya çıkıp “vallahi o gün çok konuşma yapmıştım, sesim kısılmıştı, sizin ‘it’ diye anladığınız sözün tamamı aslında ‘basit’ idi; ama sözümün ‘bas’ kısmı gittiği için duyulmadı, sadece ‘it’ kısmı duyuldu. Ben vali beyin sadece basitliğini işaret ettim.” 

Şimdi bu yanıta “yalan” desek hafif kaçar; “yaratıcı” desek yaratıcılığa hakaret olur. “Basit” desek değil; çünkü ağızdan çıkan sesin yarısının çıkmaması, bir kısmının hava tarafından yutulması, karşı tarafa ulaşmaması falan çok karışık, çok kafa karıştırıcı. Görüldüğü gibi bu gerekçenin de anlaşılması hiç de “basit” değil.  

CHP adayı şüphesiz tek başına da çalışmıyor, arkasında koca bir “Ajans” bulunuyor. Bu ekibin to

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul seçimleri ve şehit Mursi  19 Haziran 2019 | 6 Okunma Erdoğan'ın hikayesini de çaldılar 17 Haziran 2019 | 2.177 Okunma ABD'ye değil, Erdoğan'a muhalefet ediyorlar 13 Haziran 2019 | 25 Okunma CHP adayı, bu yanıtı kaç kişiyle buldu? 12 Haziran 2019 | 2.227 Okunma Sabah tehdit edildi, akşam çekildi  10 Haziran 2019 | 2.808 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar