Bu öfke nöbetlerinin sebebi başarısız olmaları

104 emekli amiralin imzasıyla yayınlanan ve darbe çağrısı içeren muhtıra amacına ulaşamadan ellerinde patladı.CHP'nin başını çektiği muhalefet, ilkin muhtıraya 'İnsan Hakları' bildirisi muamelesi...

104 emekli amiralin imzasıyla yayınlanan ve darbe çağrısı içeren muhtıra amacına ulaşamadan ellerinde patladı.

CHP'nin başını çektiği muhalefet, ilkin muhtıraya 'İnsan Hakları' bildirisi muamelesi yapmaya çalıştı. 'Düşünce özgürlüğü'nden dem vurarak, Voltaire'den alıntılar yaparak akılları sıra muhtırayı aklamaya kalktılar.

Tabii bu mümkün olmayınca her zaman yaptıkları gibi gündem değiştirmeye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırmaya yöneldiler.

Genelde işe yaradığını düşündükleri için 'ekonomi' kartını öne sürdüler. Çarşıda, pazarda duvarlara '128 milyar dolar nerede' afişleri astırarak gündemi değiştirmek istediler.

Fakat muhtıranın elde patlamasına en çok içerleyenlerin FETÖ'cüler olması ayrıca dikkat çekti. FETÖ'nün üst düzey yönetici ve sözcüleri, hep bir ağızdan 'gün gelecek, Erdoğan devrilecek...' biçiminde gözü yaşlı mesajlar paylaşmak için sıraya girmişti adeta.

Anlaşılıyor ki, bir darbe planı daha boşa çıktı. Kemal

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan'a cephe almalarının sebebi 30 Nisan 2021 | 10 Okunma Sen önce 37 canın hesabını ver 28 Nisan 2021 | 153 Okunma Şantaj sökmeyince “soykırım” oldu 26 Nisan 2021 | 387 Okunma CHP'nin idam hevesi... 23 Nisan 2021 | 420 Okunma Pandemide Erdoğan'ı devirme planı çöktü 21 Nisan 2021 | 494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar