Batı'nın ‘iyi' yanlarını alacaktık, faşizmini değil

Suriyelileri, Müslüman göçmenleri katleden ve topraklarından sürenlerle, bu göçmenleri burada kapı dışarı etmek isteyenler nedense aynı uluslararası ve yerel ittifakın bileşeni ya da parçası. Esed...

Suriyelileri, Müslüman göçmenleri katleden ve topraklarından sürenlerle, bu göçmenleri burada kapı dışarı etmek isteyenler nedense aynı uluslararası ve yerel ittifakın bileşeni ya da parçası.

Esed rejimi ve terör örgütü PKK/YPG'nin zulmünden kaçanları burada kabul etmeyip sınır dışı etmeye çalışan CHP, bir yandan Esed ile yakın işbirliği yapıyor, diğer yandan da PKK/YPG ile.

Suriye'nin demografisi değiştirilirken Türkiye'nin payına da o coğrafyada hedef seçilerek soykırıma uğratılan kitle düştü. Esed'in dar mezhepçi uygulamaları neticesinde Suriye'nin yüzde 60'ını oluşturan Sünni nüfus başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu'ya ve dünyanın dört bir yanına dağıtıldı.

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin kuzeydoğusunda -terör devleti- hakimiyet kurabilmek adına 750 binden fazla Kürt'ü bölgeden sürdü. 400 bin Kürt Kuzey Irak'a sığınırken, 350 bin Kürt ise Türkiye'ye sığındı.

Esed rejimi ve terör örgütü PKK/YPG'nin zulmünden kaçanları bu kez burada CHP, İY

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet ve siyaset dışı aktörlere çağrı 15 Eylül 2021 | 113 Okunma İmamoğlu'na “aday olma” baskısı mı yapılıyor? 10 Eylül 2021 | 320 Okunma Ah İstanbul… 08 Eylül 2021 | 281 Okunma CHP'nin Barzani ziyaretinin şifreleri 06 Eylül 2021 | 962 Okunma İmamoğlu Fatih'se, Kılıçdaroğlu da Atatürk'tür herhalde 03 Eylül 2021 | 2.924 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar