Batı'da bile CHP ayarında faşist bir parti kalmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başyardımcısı Özgür Özel, Diyanet'in okul öncesi çocuklara Kur'an dersi uygulamasını eleştirip 'Ortaçağ zihniyeti' yakıştırması...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başyardımcısı Özgür Özel, Diyanet'in okul öncesi çocuklara Kur'an dersi uygulamasını eleştirip 'Ortaçağ zihniyeti' yakıştırması yaptı.

Bu değerlendirme kamuoyunda ses getirdi. Daha doğrusu büyük tepki uyandırdı. Kamuoyunda oluşan infialin sebebi aslında Türkiye'yi esir alan eski arkaik devlet zihniyetinin, tek parti dönemi faşist CHP hayaletinin yeniden dirilerek siyaset sahnesinde görülmesiydi.

Demek ki bazı şeyler kolay kolay değişmiyor; fabrika ayarlarını, genetik dizilimi istediğiniz an değiştirmek kolay değil.

CHP'nin vitrin isimlerimden Özgür Özel'in, Diyanet'in Kur'an öğretmesine bu kadar açık bir düşmanlık göstermesi eski CHP zihniyetini yeniden gündeme taşıdı.

Gözlerinizi bir an kapatıp Özgür Özel'in söylediklerine kulak kesildiğinizde kendinizi İslam düşmanı Batılı bir ülkede sanabilirsiniz.

Zira bu konuşmayı ancak Türk ve İslam düşmanı Fransa'da, Hollanda'da veya benzer bir ülkedeki faş

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul'u batırdılar bari Türkiye batmasın 26 Ocak 2022 | 146 Okunma Acırsanız acınacak hale gelirsiniz 24 Ocak 2022 | 537 Okunma Öcalan-Demirtaş hesaplaşması 21 Ocak 2022 | 467 Okunma CHP'nin Demirtaş aşkı nereden geliyor? 19 Ocak 2022 | 239 Okunma Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayiz: ‘’FETÖ bir şey deniyor’’ 17 Ocak 2022 | 1.035 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar