Barış Pınarı ve bir dönemin sonu

Barış Pınarı Harekatı, güney sınırımızda kurulmak istenen “garnizon devlet” projesine öldürücü darbe indirip yerle bir ederken, terör örgütü PKK/YPG için de parçalanma, bölünme, bitiş sürecini başlatmıştır.

En ağır fatura tabii ki çözüm sürecini bozup bütün yumurtaları ABD derin devleti ve İsrail’in sunduğu “Roşova sepeti”ne dolduran Kandil’e çıkacak. 

Sınırımızda kurulmak istenen “PKK devleti” projesi, 9 Ekim tarihinde başlayan Barış Pınarı Harekatı’yla tarihin çöplüğüne atılmıştır. Ayrıca Türkiye, Barış Pınarı Harekatı’yla, 40 yıldır uğraştığı terör belasına stratejik bir darbe indirmiştir. Terör örgütü YPG ve PKK, bundan sonra sadece can havliyle imha olmaktan kaçınmaya çalışacaktır.  

YPG ve PKK’nın arkasındaki uluslararası destek kuşkusuz bundan sonra da devam edecek; fakat, PKK/YPG kartı, uluslararası sistem için de artık etkili bir koz olmaktan çıkmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mandacılığın bile gerisindeler! 23 Kasım 2020 | 0 Okunma HDP'ye rakip yeni parti mi geliyor? 19 Kasım 2020 | 0 Okunma Kemal Bey ve Mr. Kılıçdaroğlu'nun garip vakası 18 Kasım 2020 | 0 Okunma Ahmet Abi… 16 Kasım 2020 | 0 Okunma Erdoğan'a kumpas toplantıları deşifre oldu 13 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar