Babacan'dan Akşener'e şantaj

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Kandil/HDP'ye gönderdiği sıcak mesajlar siyasetin en sıcak tartışma konusu olmayı sürdürüyor. Babacan ne yapmaya çalışıyor? HDP'yle yakınlaşarak kendisine...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Kandil/HDP'ye gönderdiği sıcak mesajlar siyasetin en sıcak tartışma konusu olmayı sürdürüyor. Babacan ne yapmaya çalışıyor? HDP'yle yakınlaşarak kendisine siyasi bir ikbal kurtarmaya mı çalışıyor?

Yoksa altılı masaya, özellikle de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e şantaj mı yapıyor?

Altılı masadaki partilerin AK Parti ile olduğu kadar, belki de daha çok kendi aralarında rekabet ettikleri doğrudur. Masada oturan kimi aktörlerin varlık gerekçesi öncelikle muhalefetin adayının belirlenmesinde rol alabilmektir.

Yaptıkları siyasi çıkışlar da genellikle bu adaylık çekişmesiyle ilgilidir.

Ali Babacan'ın ne bu ülke için ne de başında olduğu parti için bir gelecek derdi, endişesi taşıdığını düşünüyorum. Hatta kendi partisi bile pek umurunda değil.

Babacan, siyasette ve altılı masada Abdullah Gül'ün uzantısı ve gölgesi konumundadır. Rolü bundan fazla değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ersan Şen'i de Erdoğan mı görevlendirdi? 27 Ocak 2023 | 3.004 Okunma DAVOS elçisi Babacan'ın getirdiği haber 25 Ocak 2023 | 716 Okunma HDP'ye yaranma sırası Akşener'de 23 Ocak 2023 | 333 Okunma Dünya savaşı, 14 Mayıs'ı bekliyor 20 Ocak 2023 | 416 Okunma Babacan'dan Akşener'e şantaj 18 Ocak 2023 | 900 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar