Asıl tiyatro izleyici sıralarında 

Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde kaleme aldığı bir öykü kitabı önceki gün “okuma tiyatrosu” olarak sahnelendi. İzleyici koltuklarında enteresan isimler vardı.

HDP Eşgenel Başkanı Pervin Buldan, eski eşgenel başkan Sırrı Süreyya Önder, Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu izleyici sıralarındaydı.

Tiyatro izlemeye mi gelmiştiler yoksa bizzat kendileri mi tiyatro sergiliyorlardı, pek anlaşılmadı. Ama izlenimim, Kenter Tiyatrosu’nda oynanan oyun, sahneden daha çok izleyici sıralarında dönüyor gibiydi. 

Bu kadar ünlü izleyiciyi hangi oyunda yan yana gelmişti, bilemiyorum. Ama geceyi düzenleyen organizatörün, her halükarda dikkatleri izleyici sıralarına çekmek istediği de açıkça fark ediliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Değerli yalnızlık'tan 'küresel aktöre' dönüşümün hikayesi 20 Ocak 2020 | 3.276 Okunma En büyük kavga 'gençlik' üzerine 17 Ocak 2020 | 2.555 Okunma Tiyatro mu, siyaset mühendisliği mi? 15 Ocak 2020 | 2.342 Okunma Asıl tiyatro izleyici sıralarında  13 Ocak 2020 | 4.237 Okunma Davutoğlu da FETÖ yalanlarına sarıldı 10 Ocak 2020 | 4.488 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar