Anaları bu kayıtsızlık öldürecek

Diyarbakır’da anaların evlat nöbeti 1 ayı geride bıraktı. Sayıları 50’yi bulan ailelere gösterilen ilgi, verilen destek şüphesiz önemli düzeyde. Devlet ve millet bu anaları gönülden destekliyor....

Diyarbakır’da anaların evlat nöbeti 1 ayı geride bıraktı. Sayıları 50’yi bulan ailelere gösterilen ilgi, verilen destek şüphesiz önemli düzeyde. Devlet ve millet bu anaları gönülden destekliyor. Medyanın bir kesimi de analarla beraber nöbet tutuyor.  

Ancak, doğrusunu ifade etmek gerekirse, sadece iktidarın desteği anaların yarasına merhem olmuyor. Bu sorun tek başına Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve MHP’nin desteğiyle çözülecek bir sorun değil. Siyaset, toplum, medya ve sanat dünyasının tüm kesimlerinin birlikte ağırlığını koymaması durumunda bu acılı anaların evlatlarına kavuşması zor.  

Ana muhalefet partisi olarak CHP’nin, Meclis’te grubu bulunan İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin; bu partilere yakın medya ve sanat camiasının Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan analara sahip çıkması, destek vermesi gerekiyor. Fakat, ne yazık ki, bu çevrelerin analara destek vermemesi HDP ve dolayısıyla Kandil’in elini güçlendiriyor, pervasızca hareket etmelerini sağlıyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gitsin Atatürk, gelsin Demirtaş 25 Eylül 2020 | 437 Okunma Kemal Bey eskiden kızdırıyordu, şimdi sadece güldürüyor 23 Eylül 2020 | 501 Okunma O manşetler aslında “Türkler uyandı” olmalı 21 Eylül 2020 | 358 Okunma Lozan'ı bile savunamadınız 18 Eylül 2020 | 490 Okunma “Atatürksüz CHP” neye karşılık geliyor? 16 Eylül 2020 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar