Anaları bu kayıtsızlık öldürecek

Diyarbakır’da anaların evlat nöbeti 1 ayı geride bıraktı. Sayıları 50’yi bulan ailelere gösterilen ilgi, verilen destek şüphesiz önemli düzeyde. Devlet ve millet bu anaları gönülden destekliyor....

Diyarbakır’da anaların evlat nöbeti 1 ayı geride bıraktı. Sayıları 50’yi bulan ailelere gösterilen ilgi, verilen destek şüphesiz önemli düzeyde. Devlet ve millet bu anaları gönülden destekliyor. Medyanın bir kesimi de analarla beraber nöbet tutuyor.  

Ancak, doğrusunu ifade etmek gerekirse, sadece iktidarın desteği anaların yarasına merhem olmuyor. Bu sorun tek başına Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti ve MHP’nin desteğiyle çözülecek bir sorun değil. Siyaset, toplum, medya ve sanat dünyasının tüm kesimlerinin birlikte ağırlığını koymaması durumunda bu acılı anaların evlatlarına kavuşması zor.  

Ana muhalefet partisi olarak CHP’nin, Meclis’te grubu bulunan İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin; bu partilere yakın medya ve sanat camiasının Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan analara sahip çıkması, destek vermesi gerekiyor. Fakat, ne yazık ki, bu çevrelerin analara destek vermemesi HDP ve dolayısıyla Kandil’in elini güçlendiriyor, pervasızca hareket etmelerini sağlıyor.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan hem sahada hem masada kazandı 18 Ekim 2019 | 3.649 Okunma Ne yaptırım tehditleri, ne atılan iftiralar Türkiye'yi durdurabilir 16 Ekim 2019 | 3.338 Okunma ABD'yi bölgeden defediyoruz 14 Ekim 2019 | 3.149 Okunma Türkiye'nin en stratejik harekatı 11 Ekim 2019 | 2.788 Okunma Amerika'yı sarsan karar 09 Ekim 2019 | 2.848 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar