Amerika, bizim medyayı da eğit-donat programına almış

Bazı medya kuruluşlarının Amerikan vakıflarından fon alınmasını kamu kurumlarından alınan kredilerle bir tutan savunmalar yapıyorlar. 'Ne varmış efendim! Ziraat Bankası da Demirören'e kredi vermedi mi' diye...

Bazı medya kuruluşlarının Amerikan vakıflarından fon alınmasını kamu kurumlarından alınan kredilerle bir tutan savunmalar yapıyorlar.

'Ne varmış efendim! Ziraat Bankası da Demirören'e kredi vermedi mi' diye soruyorlar?

Kendi ülkelerine o kadar yabancılaşmışlar ki, Amerikan vakıflarını 'kamu kurumu' sanacak kadar da şuurlarını kaybetmişler.

Bir de 'Teksaslı emekli bir karı koca birikimlerini mezara götüreceklerine hayır hasenat işlerinde paylaşıyorlar' savunması var ki, gülmemek elde değil.

Söz konusu vakfın Amerikan istihbarat örgütüyle bağlantıları da deşifre olmuş ve bu konudaki bilgiler göz önünde duruyor aslında.

Ayrıca, 'medyascope'un isminin öne çıktığı bazı medya kuruluşlarının fonlanmasıyla ilgili haberler Aysberg'in sadece görünen yüzü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Buldan: “Muhatap İmralı'daki Sayın Öcalan'dır” 24 Eylül 2021 | 274 Okunma PKK'nın “meşru” kılıfı HDP 22 Eylül 2021 | 1.201 Okunma Diyanet ve siyaset dışı aktörlere çağrı 15 Eylül 2021 | 117 Okunma İmamoğlu'na “aday olma” baskısı mı yapılıyor? 10 Eylül 2021 | 322 Okunma Ah İstanbul… 08 Eylül 2021 | 284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar