Ali Babacan'ın itirafı ve Netanyahu'nun “ikinci İsrail” mesajı

Ali Babacan, AK Parti'nin genç kurmaylarından biriydi. Ekonomi ve dışişleri bakanlığı yaptı. AB'yle yürütülen görüşmelere 'Başmüzakereci' olarak atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın...

Ali Babacan, AK Parti'nin genç kurmaylarından biriydi. Ekonomi ve dışişleri bakanlığı yaptı. AB'yle yürütülen görüşmelere 'Başmüzakereci' olarak atandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünü açtığı genç siyasetçilerden biriydi. Bu sayede parlak bir siyasi kariyeri oldu.

AK Parti'yle yollarını ayırıp DEVA Partisi'ni kurmasına rağmen imajı pek sarsılmadı. Ta ki, kapalı kapılar ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı CHP'yle birlikte 'ortak aday' belirleme kumpasının içinde yer aldığını itiraf edene kadar.

Evet, bugüne kadar sakin, olgun, dürüst bir siyasetçi imajı veren Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında karşı mahallenin pohpohlamalarına gelip boş bulunarak; 2018 seçimlerinde milletvekili olduğu AK Parti'nin arkasından, Erdoğan'a karşı CHP'yle birlikte 'ortak aday' belirleme çalışmalarına katıldığını, dolayısıyla Erdoğan'ın kuyusunu kazdığını kendi ağzıyla itiraf ederek öteki yüzünü de açık etmiş oldu.

Tabii, bu mesele keşke basit bir

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SBK, Özdil ve Pandora'nın kutusu 23 Haziran 2021 | 3.654 Okunma 2023'e doğru derin suikastlar ve bombalı saldırı hazırlıkları 21 Haziran 2021 | 633 Okunma Kemal Bey, kaset-video ve tape işlerini sever 18 Haziran 2021 | 1.556 Okunma Büyük fotoğrafta ne var? 16 Haziran 2021 | 266 Okunma Erdoğan-Biden zirvesi 14 Haziran 2021 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar