Akşener'den “ayrı yola” girme mesajı

İYİ Parti ve CHP arasındaki gerilim, Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı dünkü ziyaretle bir üst seviyeye taşındı. Akşener, zabıtalardan oluşan tören mangasıyla...

İYİ Parti ve CHP arasındaki gerilim, Meral Akşener'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yaptığı dünkü ziyaretle bir üst seviyeye taşındı. Akşener, zabıtalardan oluşan tören mangasıyla karşılandığı ziyaretiyle Kemal Bey'e açık açık 'ayrı bir yola girerim' mesajı verdi.

Birbirine benzemez, dahası, birbirine karşı konumlanan siyasi oluşumların bir masa etrafında toplanarak iktidara karşı 'alternatif' olma girişimi -buna projesi de denebilir- gittikçe zor bir hal alıyor.

Hem masadakiler birbiriyle kavga halinde hem masa dışındakilerle tartışma ve gerilim devam ediyor. CHP, İYİ Parti'yle, İYİ Parti HDP'yle ciddi bir kavga ve çekişme yaşıyor.

Mevcut durumda bileşenlerden hiçbirinin masayı dağıtma gibi bir lüksü yok; 'Cumhur ittifakı'na karşı ister istemez yan yana durmak zorunda olduklarını düşünüyorlar. Ayrıca HDP'nin gizli-açık desteğine de hâlâ ihtiyaç duyuyorlar. Fakat, bu durum, en çok İYİ Parti aleyhine sonuçlar doğuruyor.

CHP'lilerin 'HDP'ye elbett

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kur'an-ı Kerim yakan İzmirliler! 05 Ekim 2022 | 931 Okunma Kemal Bey ruh ikizini bulmak için mi ABD'ye gidiyor? 03 Ekim 2022 | 330 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu'nun havasını söndürdü 30 Eylül 2022 | 769 Okunma Şapkadan Kılıçdaroğlu çıktı 28 Eylül 2022 | 430 Okunma Akşener, Kılıçdaroğlu'na teslim mi oldu? 26 Eylül 2022 | 579 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar