AK Parti'yi ele geçiremeyince ayrı parti kurmak zorunda kaldılar

Ahmet Davutoğlu ve ekibi, AK Parti’yi ele geçiremeyince yeni parti kurmak zorunda kaldılar. 

Aslında Abdullah Gül ve ekibi gibi Davutoğlu’nun da niyeti AK Parti’de kalarak parti yönetimini kontrol etmekti. Ancak bu iki grubun da hesabı tutmadı; Erdoğan, partisini bunlara teslim etmedi. AK Parti yapısı da Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu’nu istemedi. Nitekim bu yerinde bir tercih oldu; yoksa yönetimdeki ikili yapı, partinin bölünmesine, parçalanmasına, devlet yönetiminin de zaafa uğramasına yol açacaktı.  

AK Parti, kuruluşundan beri aslında bir lider partisi oldu. Erdoğan’ın liderliği, AK Parti’nin yükselişinde ve devlet yönetiminde belirleyici oldu. Bu özelliği sebebiyle AK Parti bugüne kadar bölünmedi ve hiziplerle anılmadı. Hep lider etrafında toplanan, ortak hareket eden disiplinli bir parti görüntüsü verdi.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En büyük kavga 'gençlik' üzerine 17 Ocak 2020 | 2.505 Okunma Tiyatro mu, siyaset mühendisliği mi? 15 Ocak 2020 | 2.339 Okunma Asıl tiyatro izleyici sıralarında  13 Ocak 2020 | 4.236 Okunma Davutoğlu da FETÖ yalanlarına sarıldı 10 Ocak 2020 | 4.487 Okunma Portakal'ın işi de zor! 08 Ocak 2020 | 3.904 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar