Aday Kılıçdaroğlu mu?

Muhalefetin 2023 seçimlerine yönelik stratejisi netleşmeye başladı. Millet ittifakının olası cumhurbaşkanı adayları tek tek 'ben yokum' açıklamalarıyla elendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sonra...

Muhalefetin 2023 seçimlerine yönelik stratejisi netleşmeye başladı.

Millet ittifakının olası cumhurbaşkanı adayları tek tek 'ben yokum' açıklamalarıyla elendi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de aday olmayacağını ilan etti. İlk aday olmayacağını açıklayan ise ABB Başkanı Mansur Yavaş olmuştu.

Küçük partileri saymayacağımıza göre geride CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan başka öne çıkan aday görünmüyor.

Kılıçdaroğlu zaten uzun süredir zaten adaylığa ısınıyordu. Hatta ittifak ortaklarına rağmen tekil bir dil kullanıyordu. Meral Akşener'in de direnci kırılınca şimdi daha net bir şekilde konuşmaya başladı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Balbay'a 'İktidarın alternatifi oluştu' demesi de Kılıçdaroğlu'nun kendi adaylığının önündeki engellerin kalktığına yönelik bir özgüveni yansıtıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Duyumlar ve kuklalar 15 Ekim 2021 | 268 Okunma Tel Rıfat düğümü 13 Ekim 2021 | 524 Okunma Kemal Bey'in ‘gerilim' senaryosu 11 Ekim 2021 | 429 Okunma Pervin Buldan'ın veto getiren Akşener sözleri 08 Ekim 2021 | 429 Okunma Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı? 06 Ekim 2021 | 338 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar