ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kaşıkçı cinayetinde senaryolar ve gerçekler

Türkiye’nin yürüttüğü kararlı soruşturma olmasa Suudi yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini resmen kabul etmesi de söz konusu olmazdı .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
22 Ekim 2018 | 8.5 K

Türkiye’nin yürüttüğü kararlı soruşturma olmasa Suudi yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini resmen kabul etmesi de söz konusu olmazdı. Kaşıkçı’nın kıyafetlerini, gözlüğünü ve Apple Watch cihazını taktıktan sonra konsolosluğun arka kapısından çıkan Suudi istihbaratçı Mustafa Medeni’nin fotoğraflarını servis ederek herhalde bu işin içinden sıyrılmayı düşünüyorlardı. Ancak Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürüldüğüne dair Türk istihbaratının elde ettiği kesin deliller yabancı basına sızınca Suudi yönetimine de kaçacak alan kalmadı. 

Suudi yönetimi şu an cinayetin Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bağlantısını silecek senaryolar üzerinde çalışıyor. Suudi Arabistan hükümetinden üst düzey bir yetkili Reuters haber ajansına konuyla ilgili yaptığı açıklamada operasyon şöyle gelişti: Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı General Ahmet el Asiri başkanlığında 15 kişilik bir heyet Cemal Kaşıkçı’yı ikna etmek ve ülkeye geri getirilmesini sağlamak için görevlendiri

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER