ÇOK OKUNAN YAZARLAR

 ABD’nin 'insan hakları' karnesi

ABD öncülüğündeki Batılı koalisyon güçlerinin Suriye’deki saldırılarında 2014’ten bugüne 861’i çocuk, 617’si kadın olmak üzere toplam 2 bin 832 sivili öldürdüğü açıklandı .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
24 Eylül 2018 | 6.2 K

ABD öncülüğündeki Batılı koalisyon güçlerinin Suriye’deki saldırılarında 2014’ten bugüne 861’i çocuk, 617’si kadın olmak üzere toplam 2 bin 832 sivili öldürdüğü açıklandı. Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR)’nın açıkladığı rakamlara göre, PKK/YPG’ye destek veren koalisyon güçleri en çok sivili Rakka’da katletti. Halep, Deyrizor, Haseke, Humus, Dera, İdlip Batılı koalisyon devletlerinin havadan ve karadan saldırılarla katliam yaptığı merkezlerin başında geliyor.  

Bu rakamlar bile ABD’nin Suriye’de bulunma sebebinin “insan hakları”, “demokrasi”, “özgürlükler” veya terör tehdidi (DEAŞ) olmadığını yeterince iyi anlatıyor. Koalisyon güçlerinin Suriye’de bulunma sebebini insani gerekçelerle izah etmesi çok zor.  

Fakat fark edileceği gibi Batı sistemi, en büyük katliam seferlerini, işgal hareketlerini “insani gerekçeler” üzerine inşa ediyor. İşgal ve istila için yola çıkmadan önce geçeceği yolları “insani gerekçeler” ile döşüyorlar. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER