ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Batı, Erdoğan’ı yeniden keşfediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından NATO zirvesi için gittiği Brüksel’de en çok ilgi gören liderler arasındaydı .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
13 Temmuz 2018 | 5.3 K

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimlerin ardından NATO zirvesi için gittiği Brüksel’de en çok ilgi gören liderler arasındaydı. Avrupalı liderler, Erdoğan’ı sanki yeniden keşfediyor. ABD medyası, Erdoğan’a gösterilen ilgiyi “Trump, Avrupalı liderleri başından savarak Erdoğan’la görüştü” sözleriyle ifade etti. Ayrıca kameralara yansıyan görüntülere de bakacak olursak; Türkiye ile Batı arasında “koptu kopacak” denilen diplomatik ilişkiler her zamankinden daha iyi durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer liderler arasındaki ilişki de daha sıcak ve samimi görünüyor. 

Batı’nın ikiyüzlü olduğundan şüphe yok elbette. Tayyip Erdoğan, Avrupa’da “güçlü Türkiye’yi” temsil ediyor. 24 Haziran seçim sonuçlarını en çabuk Batılı liderler kabul etmişe benziyor. Batı, güçlü olmayan bir ülkeyi asla “eşit” olarak görmez, kabul etmez. Türkiye ile Batı, Tayyip Erdoğan ile Avrupalı liderler arasında neredeyse son sekiz yıldır devam eden sert çekişme 24 Haziran’da sonuçlanmışa b

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER