ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sahada Afrin, masada Münbiç… 

ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerinin Ortadoğu’yu yeniden şekillendirme, Türkiye’yi ise çevreleme ve güney sınırlarından kuşatma planlarına sahada güçlü karşılık verildi .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
20 Haziran 2018 | 5.6 K

ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerinin Ortadoğu’yu yeniden şekillendirme, Türkiye’yi ise çevreleme ve güney sınırlarından kuşatma planlarına sahada güçlü karşılık verildi. 15 Temmuz darbesi, esasen Ankara’yı çökerterek ABD’nin planlarının önünü açma girişimiydi. Ankara, 15 Temmuz’da düşseydi Türkiye bugün Suriye’den beter bir ülke haline gelmişti. Türkiye bu saldırı şokunu çabuk atlatarak Batı’nın planlarına “taarruz” konseptiyle cevap verdi. 

Öncelikle güney sınırlarımızda ikinci bir İsrail’e izin verilemezdi. Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridoruna ilk büyük darbe vuruldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, Azez Cerablus hattını kontrol altına alarak PKK/PYD’nin Türkiye sınırı boyunca uzanan kanton planlarını tam ortasından böldü. 

ABD’nin Suriye’de iç savaşın patladığı günden bu yana kurguladığı PYD-DEAŞ tiyatrosu, Fırat Kalkanı Harekatı’yla deşifre oldu. Batı’nın amacı, bu kanlı tiyatroyla bölgenin demografik yapısını değiştirmek, yeni devletçikler meydana get

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER