ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Gerçekten “anti-emperyalist” olan kim? 

Şam yönetiminin Doğu Guta’da gerçekleştirdiği kimyasal katliam görüntülerini sosyal medyada en çok paylaşan ve kamuoyu oluşturmaya çalışan kesimlerin Esed’in bombalanmasına destek verdiği gerekçesiyle Ankara’ya tepki göstermesi şaşırtıcı .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
16 Nisan 2018 | 258

Şam yönetiminin Doğu Guta’da gerçekleştirdiği kimyasal katliam görüntülerini sosyal medyada en çok paylaşan ve kamuoyu oluşturmaya çalışan kesimlerin Esed’in bombalanmasına destek verdiği gerekçesiyle Ankara’ya tepki göstermesi şaşırtıcı. Müslümanları kimyasal gazla zehirleyen bir diktatörün ne zaman veya hangi gece bombalanması çok mu önemli? 

Ha burada itiraz konusu Esed’i bombalayanların “Hıristiyan” olmasına yönelikse o ayrı. Elbette ABD’nin başını çektiği Batılı koalisyonun Esed’i bombalamasına karşı çıkılabilir. Zamanı geri alabilsek Suriye ve Esed’e dönük her türlü dış müdahaleye karşı çıkmamız daha doğru olurdu. Hatta Irak’a dönük müdahaleye de karşı çıkmamız gerekirdi. 

Fakat siyasetçilerin verili koşulların üstüne çıkma lüksü yok. ABD ve Batı’nın Suriye’yi bombalamasının hiçbir gerekçesi doğru ve samimi değildir. Ancak Ankara ilk günden beri kendi halkına karşı katliam gerçekleştiren Esed’in gönderilmesini savunuyo

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER