ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kudüs’ten sonra Kürdistan 

ABD Savunma Bakanlığı ve CIA, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’den müteşekkil “Sınır muhafızları” adını verdikleri bir terör ordusu kuruyor .

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
12 Ocak 2018 | 2.7 K

ABD Savunma Bakanlığı ve CIA, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD’den müteşekkil “Sınır muhafızları” adını verdikleri bir terör ordusu kuruyor. Kandil, bu oluşumun adını şimdiden “Kuzey ordusu” koydu. 

Anadolu Ajansı’nın “ABD ile PKK/PYD’den ordu hazırlığı” başlığıyla geçtiği özel haber, medyada yeterince dikkat çekmedi. Ancak ABD ile PKK ortaklığının geldiği noktayı deşifre etmesi bakımından söz konusu haber son derece önemli. Haberde geçen ayrıntılara tekrar dikkat çekmek isterim. 

Pentagon ve CIA, Kandil’den gelen teröristlerle birlikte -yani PKK’yla beraber- Suriye’nin kuzeyindeki teröristler için bir eğitim programı başlattı. İlk safhada 400 terörist Haseke’nin güneyindeki Sabahu’l Hayır kampı ile Halep’in doğusunda Fırat Nehri üzerindeki Tışrin Barajı yakınlarında eğitildi. Şuraya dikkat: CIA eğitmenleri teorik ve teknik bilgiler sağlarken, Pentagon’un hava indirme birimleri ile özel kuvvetleri, Kandil’den gelen teröristlerle beraber eğitime alınan militanlara ort

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER