Tuğrul Türkeş'in 'azgın milliyetçilik' uyarısı dikkate alınmalı

Kutuplaşmanın, siyasi ötekileştirmenin giderek arttığı bir Türkiye’de hamaset eksenli değil insanının iyiliği, refahı ve ortak geleceği üzerine kafa yoran 'ilerletici' bir milliyetçilik anlayışına gerçekten de çok ihtiyacımız var.

Covid 19 salgınından sonra Batı’daki entelektüel tartışmaların odağında küreselleşmenin çöküşü, ulus devletlerin ve milliyetçiliğin yeniden yükselişi yer alıyordu. Sağ popülizm ve yabancı düşmanlığı ile el ele tutuşan negatif milliyetçiliğin salgın şartlarında daha da güçlenmesinden endişe duyuluyordu.

AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, bu tartışmalardan hareketle Türkiye’deki milliyetçiliğin geleceği üzerine kritik bir yazı kaleme almış.

Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı'nın (TÜDEV) resmi sitesinde yayınlanan "Azgın Milliyetçilik: 21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde Dünya ve Türkiye’deki gelişmeler üzerine” başlıklı yazısında çarpıcı tespitlerde bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi sorumluluk alma sırası muhalefette 17 Şubat 2021 | 1.533 Okunma Ayasofya imamı meselesi 15 Şubat 2021 | 1.595 Okunma Cumhurbaşkanı çıkıp "Bay Muharrem" dese... 14 Şubat 2021 | 3.667 Okunma Muharrem İnce mantık hatası yapıyor 13 Şubat 2021 | 941 Okunma Derhal alın bu adamı görevden! 10 Şubat 2021 | 8.746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar