Siyasetin geleceğini Akşener'in manevraları belirleyecek

Meral Akşener İYİ Parti kuruluşundan beri en güçlü ve etkili dönemini yaşıyor. Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Aramıza katıl" daveti, Millet İttifakı'nın içini...

Meral Akşener İYİ Parti kuruluşundan beri en güçlü ve etkili dönemini yaşıyor.

Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Aramıza katıl” daveti, Millet İttifakı’nın içini karıştırmadığı gibi Akşener’i her iki blokun da yanında görmek istediği kilit aktör konumuna taşıdı.

Halkla buluşmaları ve Meclis’teki etkili grup konuşmaları da bu yükselişte ciddi bir rol oynadı.

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayları arasında ismi giderek öne çıkıyor.

Ne var ki bu hafta Akşener için son derece kritik. Kurultay sonrası parti içinde çıkan tartışmaları yatıştırması, küskünlerin gönlünü alması ve güçlü bir lider portresi çizmesi gerekecek.

Ayrıca HDP’lilere yapılan operasyon konusunda nasıl bir tavır takınacağı da önemli. Muhtemelen hem Kobani eylemlerindeki şiddet üzerinden PKK’ya yüklenecek hem de demokrasi ve hukuk bağlamında gözaltıları eleştirecektir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu cüreti nereden buluyorlar? 19 Ekim 2020 | 3.032 Okunma Hükümet bu konuda neden sessiz? 17 Ekim 2020 | 2.708 Okunma Akşener'in bu hamlesine Erdoğan 'Ben bunu nasıl düşünemedim' der 13 Ekim 2020 | 9.033 Okunma Kaftancıoğlu- Bayrakçı polemiğinin arkasında ne var? 12 Ekim 2020 | 8.545 Okunma Kılıçdaroğlu ve Babacan buluşması nasıl bir etki bıraktı? 09 Ekim 2020 | 3.007 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum