Siyasete devam etmemeli

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (12.05.2022)''Siyasete devam etmemeli'' başlıklı yazısı.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Metin Gürcan’ın İtalyan ve İspanyol diplomatlarla buluştuğu ve kapalı otoparkta para dolu zarf aldığı ortaya çıkmış, doğal olarak casuslukla suçlanmıştı.

29 Kasım 2021 tarihinden bu yana tutuklu olarak yargılanıyordu. Dün tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Tutuksuz yargılanmasına elbette söylenecek bir şey yok fakat çıkan onca görüntüden sonra Gürcan’ın siyasete devam etmesi en hafif tabirle abes olur.

Partisini zor duruma sokmak istemiyorsa ihraç edilmeyi beklemeden sessizce istifasını vermeli.

Aksi halde siyasi etik ve ahlaktan söz edemeyiz.

Dün DEVA Partisi’ni ilgilendiren bir başka haber daha vardı.

21 Mayıs’ta Gaziantep’te Demokrasi Meydanı’nda yapacakları miting yasaklanmış.

Ali Babacan, duruma tepki gösterdi, Valiliğin 29 Nisan’da uygun notu düştüğünü, etkinliğin duyurulduğunu fakat 2 Mayıs’ta ‘Uygun’un yanına ‘değil’ eklenerek etkinliğin engellendiğini iddia etti.

Galiba Sayın Vali ya da AK Partili yetkililer “Deva Partisi'nin oyu biraz düşük, yükseltmek için yardım edelim” diye düşündüler!

Bu türden engellemeler karşısında seçmenin mağdur edilen partiyi veya siyasetçiyi daha çok sahiplendiğini bilmiyor olamazlar herhalde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cahit Özkan'ın ilk vukuatı değil 16 Mayıs 2022 | 577 Okunma CHP'nin İstanbul'da miting kararı fırsat mı yoksa risk mi? 13 Mayıs 2022 | 2.759 Okunma Siyasete devam etmemeli 12 Mayıs 2022 | 1.424 Okunma İmamoğlu'nun 'Kahramanlık yolculuğu' erken mi bitecek? 09 Mayıs 2022 | 1.180 Okunma Sessiz İstila belgeseli ve sığınmacı meselesi 06 Mayıs 2022 | 389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar