'Sen kimsin' klibi ve AK Parti'nin Atatürk ölçüsü

AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı bir süredir özellikle genç kitleyi hedefleyen tarihi atıflarla dolu tanıtım videoları hazırlatıyor. Cumhur İttifakı’nın ideolojik perspektifini yansıtan Türk-İslam tarihi senteziyle ve Erdoğan’ın...

AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı bir süredir özellikle genç kitleyi hedefleyen tarihi atıflarla dolu tanıtım videoları hazırlatıyor.

Cumhur İttifakı’nın ideolojik perspektifini yansıtan Türk-İslam tarihi senteziyle ve Erdoğan’ın ‘fikri iktidar’ çağrısıyla uyumlu bu doktrinel videoların her biri büyük tartışma yaratıyor.

Tabii tartışmalar hep aynı noktadan çıkıyor: Mustafa Kemal Atatürk’e atıf var mı? Varsa nasıl ve ne kadar var? Cumhuriyet değerlerine sahip çıkılıyor mu?

Hatırlayın, bu konuda en büyük eleştiri Malazgirt Zaferi için hazırlanan ‘Kızıl Elma’ klibine yönelik yapılmıştı.

Geçmişten bugüne Türklerin tarihini anlatan klipte Alparslan vardı, Fatih Sultan Mehmet vardı, Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı ama Atatürk yoktu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriyeliler olmasa sanayi bitermiş! 29 Kasım 2020 | 2.156 Okunma Katar yatırımları ahaliyi memnun etmez 27 Kasım 2020 | 3.895 Okunma Arınç'ın istifasından çıkan kısa ve net sonuçlar 25 Kasım 2020 | 7.465 Okunma Erdoğan'ın Arınç tepkisi, MHP ve reformun sınırları 23 Kasım 2020 | 5.261 Okunma Hangi AK Parti yeni iktidar olacak? 21 Kasım 2020 | 2.677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar