Metallica dinlemesi Melih Bulu'yu iyi rektör yapar mı?

Elbette hayır. Bu kadar protestonun ardından omuzlarında büyük bir yük var, Boğaziçi kültürüne zarar vermeden ve siyasi sekterlik yapmadan ciddi bir yönetim başarısı göstermesi beklenecek.

Tepkilerin odağındaki Boğaziçi Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Melih Bulu dün Habertürk TV’ye çıktı ve hakkındaki eleştirilere yanıt verdi.

Sözlerine geleceğim ama önce şunu belirtmeliyim ki bir Boğaziçili olarak üniversitedeki tepkileri anlıyorum. Boğaziçi’nin başarısının altında yıllardır ödün vermedikleri bazı akademik kriterler yatıyor.

Bütün eğitiminizi Boğaziçi’nde almış olsanız bile bilirsiniz ki eğer doktoranızı ya da en azından post-doktoranızı Batı’nın saygın üniversitelerinden birinde yapmadıysanız burada hoca olamazsınız. Bu, eğitimin kalitesini yukarıda tutmak amacıyla benimsenmiş bir gelenektir.

Ayrıca bunca saygın akademisyenin görev yaptığı bir üniversiteye dışarıdan rektör atanmasına tepki gösterilmesi de son derece normal. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı'ndan siyasette yeni hamleler 12 Ocak 2021 | 3.628 Okunma Whatsapp, Signal, Telegram, BİP falan... 11 Ocak 2021 | 7.972 Okunma Meral Akşener'e "Adaylıktan çekil" telefonu açan kimdi? 09 Ocak 2021 | 8.298 Okunma İktidar Boğaziçi konusunda Perinçek'i dinlemeli 08 Ocak 2021 | 1.681 Okunma Metallica dinlemesi Melih Bulu'yu iyi rektör yapar mı? 06 Ocak 2021 | 1.921 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar