Kılıçdaroğlu'nun hedefindeki gazeteciler

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (09.09.2022)''Kılıçdaroğlu'nun hedefindeki gazeteciler'' başlıklı yazısı.

Dün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir grup köşe yazarını ve kamuoyu araştırmacısını hedef aldı. "Kelle koltukta mücadele" ettiği halde kendisine nasıl muhalefet yapılacağını öğretmeye kalktıklarını iddia etti. Hatta bu isimlerin gizli yandaş olduğunu öne sürdü. Peki Kemal Bey'i çileden çıkaranlar kimler?

Cevabı basit. 2023’te Kılıçdaroğlu’nun ortak aday olarak gösterilmesinin muhalefet açısından seçimi tehlikeye sokacağını dile getirenler.

Peki söz konusu isimlerin Kılıçdaroğlu’na özel bir garezi mi var?

Şahsi çıkarları veya gizli bir ajandaları olduğu için mi Kemal Bey’in adaylığının riskli olabileceğini dile getiriyorlar?

Kapı arkasında İmamoğlu veya Yavaş ile bir anlaşmaları mı var?

Hayır tam aksine... Bu sıraladığımız gazetecilerin hepsi yeri geldiğinde iki belediye başkanını da iktidarı da açıktan eleştiren isimler.

Muhalefeti gerçekçi olmaya davet etmek dışında bir amaçları yok.

Gelecek iktidardan nemalanmak gibi bir hesapları da yok.

Gazeteci sorumluluğu gereği sokakta gördükleri eğilimi anlatıyorlar.

Açıkçası ben de onlar gibi düşünüyorum.

Kemal Bey iyi bir insan, dürüst bir siyasetçi. Muhalefeti bir araya getirmesi ve yerel seçimlerde doğru adaylar çıkarması nedeniyle takdiri ve saygıyı hak ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bernie Sanders, Kemal Kılıçdaroğlu ve bizdeki Sanders'çılar 03 Ekim 2022 | 1.903 Okunma Gelecek seçimin 4 anahtarı 29 Eylül 2022 | 315 Okunma Akşener'in Kılıçdaroğlu'na "Tamam" demesi uzak ihtimal 28 Eylül 2022 | 2.125 Okunma Muhalifler KKM kullanmıyor mu? 27 Eylül 2022 | 2.243 Okunma TOKİ deyip geçmeyin 15 Eylül 2022 | 1.067 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar