Kılıçdaroğlu sahiden görevi bırakmalı mı?

Kılıçdaroğlu görevi bırakmamalı ama Ankara’da oturmayı bırakmalı. Sahaya inmeli. Aday olmayacaksa bile vatandaşla teması kesmemeli.

Fatih Altaylı CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun performansını eleştiren bir yazı kaleme almış, Kemal Kılıçdaroğlu’nun artık görevi bırakması gerektiğini söylemişti.

CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, Fatih Altaylı'ya detaylı bir yanıt yazmış.

"2019 Belediye seçimlerinde Millet İttifakı'nın da tamamının oy verebileceği adaylar için uğraşan Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu doğru strateji olmasa, İstanbul ve Ankara alınabilir miydi?

Millet İttifakı'nın kurucusu sakin güç Kılıçdaroğlu'dur” diyor.

Son yıllarda Kemal Bey’in çevresindekiler şöyle bir düşünce geliştirdiler:

Birbirine benzemez muhalefet partilerini bir arada tutabilmek için ancak egosu ve keskin köşeleri bulunmayan, kendini öne çıkarmayan, adaylık iddiası olmayan ve daha da önemlisi bu uğurda kendi partisinin oyları düşse bile diğer muhalif partilerin oylarının yükselmesini isteyen bir siyasi figür gerekiyor. Bunu da ancak Kemal Kılıçdaroğlu başarabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan, Davutoğlu, İnce, Sarıgül... Hepsi aynı yanlışta birleşiyor 30 Kasım 2020 | 7.889 Okunma Suriyeliler olmasa sanayi bitermiş! 29 Kasım 2020 | 4.017 Okunma Katar yatırımları ahaliyi memnun etmez 27 Kasım 2020 | 3.918 Okunma Arınç'ın istifasından çıkan kısa ve net sonuçlar 25 Kasım 2020 | 7.486 Okunma Erdoğan'ın Arınç tepkisi, MHP ve reformun sınırları 23 Kasım 2020 | 5.271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum