Kılıçdaroğlu o isimleri CHP'ye transfer mi etti?

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (07.12.2022)''Kılıçdaroğlu o isimleri CHP'ye transfer mi etti?'' başlıklı yazısı.

CHP'nin açıkladığı yeni ekonomi vizyonunu cumartesiden beri konuşuyoruz. Kimileri eleştiriyor, kimileri övüyor ama sonuçta bu kadar konuşulması bile tek başına başarıdır. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bu durumun farkında olmalı ki Meclis'teki bütçe konuşmasında yeni ekonomi ekibini şampiyonlar ligi takımına benzetti. "Ronaldo ve Messi Türkiye için oynayacaklar" dedi.

“Orada Daron Acemoğlu da var, Prof. Dr. Hakan Kara da var, Prof. Dr. Jeremy Rifkin de var, Refet Gürkaynak da var. Bu işin uzmanları ve bilim insanları var” dedi.

Peki Kemal yeni ekonomi ekibi olarak sıraladığı bu bilim insanlarını gerçekten kendi takımına transfer etti mi?

Eğer ettiyse bu isimler durumdan haberdar mı?

Meseleyi daha iyi anlatmak için filmi biraz geriye saralım.

2022’nin ilk aylarında İYİ Parti 3 serilik kalkınma konferansları düzenlemiş, partisinin ekonomik vizyonunu panellerle anlatırken bazı uzman isimleri de konuşmacı olarak davet etmişti.

Hacer Foggo, Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ve Prof. Dr. Hakan Kara da konuşmacılar arasındaydı. İYİ Parti bu konferans dizisinin dördüncüsünü de yaptıktan sonra iktidara gelmeleri durumunda uygulayacakları ekonomi ve kalkınma programını kamuoyu ile paylaşacağını duyurmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan gireceği 16. seçimi de kazanır mı? 02 Şubat 2023 | 750 Okunma Bırakın bakanlığı HDP'ye selam bile vermiyorlar 01 Şubat 2023 | 776 Okunma 6'lı Masa'nın ortak vaatlerine dair 31 Ocak 2023 | 1.580 Okunma Aday 13 Şubat'ta belirlenecek ama nasıl? 30 Ocak 2023 | 354 Okunma İYİ Parti "6 lidere eşit yetki" önerisine itiraz etti 28 Ocak 2023 | 522 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar