Kılıçdaroğlu Kemalistlerle de helalleşecek mi?

Beğenin ya da beğenmeyin Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP büyük bir dönüşüm yaşadı. Kemalist-ulusalcı çizgiden daha demokrat ve ılımlı bir çizgiye doğru evrildi. Bir koldan...

Beğenin ya da beğenmeyin Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP büyük bir dönüşüm yaşadı.

Kemalist-ulusalcı çizgiden daha demokrat ve ılımlı bir çizgiye doğru evrildi. Bir koldan sağ-muhafazakâr açılımı, öte yandan da HDP üzerinden Kürt açılımı yaptı.

Sağ-muhafazakâr açılım ilk başlarda İhsan Özkes, Sabri Erbakan gibi sembolik isimlerin partiye alınmasıyla başlamıştı.

Orada organik bir bütünleşme sağlanamasa da Kılıçdaroğlu bu yoldan dönmedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu ile başarısızlığa uğrayan süreç 2018'de Abdullah Gül'ün adaylığı ile sürdürülmek istendi ama o da olmadı.

Kılıçdaroğlu yine pes etmedi ve ılımlı tutumu sayesinde muhafazakâr muhalif diyebileceğimiz Saadet, Deva, Gelecek gibi partileri 'dostlar' hanesine ekledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakanların kaçı yeni ekonomik modeli savunuyor? 01 Aralık 2021 | 422 Okunma Hedef ihracatı artırmaksa... 29 Kasım 2021 | 193 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir risk alıyor 24 Kasım 2021 | 1.997 Okunma Resmi Gazete'yi Lütfi Elvan bile takip etmiştir 22 Kasım 2021 | 551 Okunma Ersan Şen ve Cem Küçük arasındaki tartışmanın benzeri CHP içinde de yaşanıyor 17 Kasım 2021 | 687 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar