Katar yatırımları ahaliyi memnun etmez

Yanlış anlaşılmasın ırkçılık, ayrımcılık yapmak istemem, sadece kamuoyunun ruh halinden bahsediyorum. Ayrıca, hükümetin aksine Suudi Arabistan, Körfez ya da Katar ayrımı da yapmıyorlar.

Dün Katar ile imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Türkiye'ye 300 milyon dolarlık sermaye akışı gerçekleşecekmiş ve bu arada Borsa İstanbul'un yüzde 10'u da Katar'a devredilecekmiş.

Piyasalara etkisi konusunda ahkâm kesemem ama gördüğüm bir gerçek var ki o da Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katar’a devredilmesi halkımızın pek hoşuna gitmedi.

Çünkü her ne kadar şu an Türkiye'de Batı karşıtlığı zirve yapmış olsa da bunun çok daha üzerinde bir Arap karşıtlığı var.

Sadece seküler kesim değil muhafazakârlar da hazzetmiyor Arap dünyasından.

Daha çok para bıraktıkları için esnaf mutludur belki ama vatandaş “Her tarafı Araplar bastı, ülkeyi satın alıyorlar, yakında özerklik isterler” gibi öfkeli yorumlar yapıyor.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmayı aklına koydu mu? 15 Ocak 2021 | 1.429 Okunma Cumhurbaşkanı'ndan siyasette yeni hamleler 12 Ocak 2021 | 4.977 Okunma Whatsapp, Signal, Telegram, BİP falan... 11 Ocak 2021 | 8.257 Okunma Meral Akşener'e "Adaylıktan çekil" telefonu açan kimdi? 09 Ocak 2021 | 8.313 Okunma İktidar Boğaziçi konusunda Perinçek'i dinlemeli 08 Ocak 2021 | 1.694 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar