Kaftancıoğlu- Bayrakçı polemiğinin arkasında ne var?

CHP'nin boykot ettiği kanalda 'makbul muhalif' kontenjanından programlara katılan kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Canan Kaftancıoğlu'nun geçmiş tweetlerinde PKK'ya ve Ermeni soykırımına destek verdiğini iddia ederek, görevden alınması gerektiğini söylemiş.

CHP’nin boykot ettiği kanalda ‘makbul muhalif’ kontenjanından programlara katılan kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı, Canan Kaftancıoğlu’nun geçmiş tweetlerinde PKK’ya ve Ermeni soykırımına destek verdiğini iddia ederek, görevden alınması gerektiğini söylemiş.

Bunun üzerine Kaftancıoğlu en iyi savunma hücumdur taktiği uygulayarak Bayrakçı’nın gelip kendisiyle çalışmak istediğini, reddedilmesi üzerine de Genel Merkez’den iş koparabilmek için ‘ahlaksız bir süreç’ tarif edip “Bari buna yardımcı olun” dediğini iddia etti.

Aslında bu tartışma iki isim arasındaki sıradan bir polemik değil. Buz dağının arkasında CHP'deki ekol farklılıkları ve son zamanlarda ana muhalefet partisine karşı bu farklılıkları kaşıyarak yürütülen strateji yatıyor.

CHP içinde ulusalcı-Kemalist kanadın yanı sıra, muhafazakâr partiler ile ittifaka hayır demeyen sağ görüşlü ve HDP ile ittifaka sempatik bakan sol görüşlü kanatlar olduğu herkesin malumu…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu sahiden görevi bırakmalı mı? 26 Ekim 2020 | 5.146 Okunma Ahmet Hakan'a bir program tavsiyesi 25 Ekim 2020 | 2.916 Okunma İşte fikri iktidar bu yüzden yok 23 Ekim 2020 | 2.490 Okunma Ümit Özdağ'ın iddiaları İYİ Parti'yi nasıl etkiler? 21 Ekim 2020 | 48 Okunma 'Sen kimsin' klibi ve AK Parti'nin Atatürk ölçüsü 21 Ekim 2020 | 2.248 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar