İmamoğlu'nun 'Kahramanlık yolculuğu' erken mi bitecek?

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (09.05.2022)''İmamoğlu'nun 'Kahramanlık yolculuğu' erken mi bitecek?'' başlıklı yazısı.

Düne kadar muhalif kesimler Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasına pek sıcak bakmıyordu.

Erdoğan ile laf yarıştırabilecek, mücadeleci ve hırslı bir kişilik olarak gördükleri Ekrem İmamoğlu’nun adaylığını savunanlar çoğunluktaydı.

Özellikle muhalif sanatçılar, oyuncular, yazarlar, kanaat önderleri, kısacası Beyaz Türk entelijansiya için İmamoğlu adeta bir kahramandı.

Sadece mücadeleci kişiliği ile değil temsil ettiği değerler bakımından da alkışlanıyordu.

29 Ekim’i coşkuyla kutlayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda vals gösterileri düzenleyen örnek bir Cumhuriyet figürüydü onlar için...

20 yıllık AK Parti döneminde kaybettikleri psikolojik üstünlüğü onun iktidarı ile tekrar kazanacaklarını düşünüyorlardı.

Kim derdi ki bir kare fotoğraf ve arkasından kurulan 4 kelimelik bir cümle ‘kahraman'ı birden gözden düşürecek...

Fazıl Say’dan Gökhan Özoğuz’a, Şahan Gökbakar’dan Sabahat Akkiraz’a muhalif kesimin en ünlü kanaat önderleri İmamoğlu’na cephe alacak...

Aslına bakarsanız birdenbire olmadı.

Bir süredir Mansur Yavaş ile İmamoğlu’nun karakteri arasındaki bariz farklılık kıyaslanıyor, Yavaş’ın sessiz ve çalışkan üslubuna övgüler artıyordu.

Selde tatil, kar fırtınasında balıkçıda yemek gibi örnekler inceden rahatsızlık yaratıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı, Atatürk Havalimanı'nı kullanmaya devam edecek mi? 18 Mayıs 2022 | 600 Okunma Cahit Özkan'ın ilk vukuatı değil 16 Mayıs 2022 | 612 Okunma CHP'nin İstanbul'da miting kararı fırsat mı yoksa risk mi? 13 Mayıs 2022 | 2.759 Okunma Siyasete devam etmemeli 12 Mayıs 2022 | 1.424 Okunma İmamoğlu'nun 'Kahramanlık yolculuğu' erken mi bitecek? 09 Mayıs 2022 | 1.181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar