Hangi AK Parti yeni iktidar olacak?

Şimdi masadaki soru şu; AK Partililer partinin kuruluş felsefesiyle örtüşen bir çizgide yeniden iktidarın merkezine gelebilecek mi? Diğer bir deyişle, AK Parti kadrolarının yeniden güç kazanacağı bir eksen değişikliği yaşanacak mı?

AK Parti daha doğrusu Erdoğan siyaseti 2016’dan bu yana özgürlük-güvenlik dengesi bakımından büyük oranda güvenliği önceleyen bir çizgide ilerliyor.

Çok kültürlülük, liberal demokrasi, AB hedefleri, açılımlar devri kapandı, milli beka, dış tehdit, faiz lobisi, ‘içerideki hainler’ baskın söylem haline geldi.

Millet İttifakı ile Cumhur ittifakını birbirinden ayıran temel yaklaşım farkı da bunun üzerine oturdu.

Bir tarafta Türkiye’nin en büyük sorununun hukuk, demokrasi ve düşünce özgürlüğündeki eksiklikler, bundan etkilenerek kötüleşen ekonomi ve dış politikadaki yalnızlaşma olduğunu düşünen, çok parçalı muhalefet bloku var.

Diğer tarafta ise bölgesel güç olma yolunda ilerlediği için emperyalist dış odaklar tarafından terör, darbe girişimleri ve kur baskısıyla zayıflatılmaya çalışılan Türkiye’nin milli bağımsızlık mücadelesi verdiğini düşünen ve ‘Batı’nın içerideki işbirlikçileri’ olarak gördüğü isimler üzerinde baskı uygulamayı meşru gören iktidar…

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Habertürk TV özgür, bağımsız ve tarafsız olduğu için cezalandırıldı! 02 Aralık 2020 | 166 Okunma Babacan, Davutoğlu, İnce, Sarıgül... Hepsi aynı yanlışta birleşiyor 30 Kasım 2020 | 7.963 Okunma Suriyeliler olmasa sanayi bitermiş! 29 Kasım 2020 | 4.021 Okunma Katar yatırımları ahaliyi memnun etmez 27 Kasım 2020 | 3.924 Okunma Arınç'ın istifasından çıkan kısa ve net sonuçlar 25 Kasım 2020 | 7.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar