Erdoğan'ın Arınç tepkisi, MHP ve reformun sınırları

Öte yandan Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’ya verdiği desteğin Cumhurbaşkanı’nı olmasa bile etrafındaki isimleri huzursuz ettiği sır değil. Bu seferlik Cumhur İttifakı’nın aracı devrilmedi belki ama bir sarsıntı yaşandığı kesin.

AK Parti'de Osman Kavala’nın ve hatta Selahattin Demirtaş’ın AİHM ve AYM kararlarına rağmen tahliye edilmemesini içine sindiremeyen pek çok isim var. Demokrat AK Partililer diyebileceğimiz bu kanat, 2013’te başlayıp 2016’dan sonra hız kazanan güvenlikçi baskı ortamından da memnun değil. Berat Albayrak’ın istifası ve ardından başlayan reform söylemi bu açıdan parti içinde bir heyecan dalgası yarattı.

Fakat Bülent Arınç’ın ve Cemil Çiçek’in üst üste gelen açıklamaları karşısında “Oh ne güzel, ne doğru söyledi” demediler, aksine “Eyvah kriz çıkacak, şimdi zamanı değildi” tepkisi verdiler. Hatta bu durumu ‘sabotaj’ olarak nitelendirenler bile oldu.

Çünkü otobanda hızla giden bir aracın aniden direksiyon kırmasının kazaya yol açacağını, önce sinyal verip yolun ve havanın durumuna göre şerit değiştirmenin sağlıklı olacağını biliyorlardı.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Abdulhamit Gül'ün hedefinde Süleyman Soylu olsun ya da olmasın… 22 Ocak 2021 | 4.257 Okunma İktidara ve muhalefete bir iyi bir de kötü haberim var 21 Ocak 2021 | 3.938 Okunma Tuğrul Türkeş'in 'azgın milliyetçilik' uyarısı dikkate alınmalı 18 Ocak 2021 | 4.551 Okunma Fahrettin Koca'nın yaptığı cesaret ister 16 Ocak 2021 | 4.251 Okunma Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmayı aklına koydu mu? 15 Ocak 2021 | 1.958 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar