Erdoğan AB ile yolları ayırır mı?

Pazar günü bir grup borsacı arkadaşımız ile oturuyorduk. Borsada geçen haftadan başlayan düşüşün bu hafta da devam edeceğinden kaygılılardı.Kaygılarının temel nedeni Cumhurbaşkanı...

Pazar günü bir grup borsacı arkadaşımız ile oturuyorduk. Borsada geçen haftadan başlayan düşüşün bu hafta da devam edeceğinden kaygılılardı.

Kaygılarının temel nedeni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’ye hareket etmeden önce “Gerekirse Avrupa Birliği ile yolları ayırabiliriz” açıklamasıydı.

“Cumhurbaşkanı bu konuda ciddi mi? Türkiye Avrupa ve Batı ile bağlarını sahiden koparır mı?” diye sordular.

“Borsadan anlamam, düşer mi çıkar mı bir şey diyemem ama Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri konjonktürel bir yorum, makro politikaları yansıtmıyor” dedim.

Peki Erdoğan tam da ABD’ye hareket etmeden önce neden böyle bir çıkış yaptı?

Hele ki daha bir ay önce Avrupa Birliği üyelik sürecini yeniden canlandırmaktan söz ederken…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ‘Evet’ diyen siz değil miydiniz? 21 Eylül 2023 | 2.993 Okunma Erdoğan AB ile yolları ayırır mı? 19 Eylül 2023 | 1.094 Okunma Özgür Özel’in adaylığı muhalif seçmende heyecan yaratıyor mu? 14 Eylül 2023 | 4.567 Okunma İmamoğlu CHP’nin ideolojik rotasını da değiştirecek mi? 12 Eylül 2023 | 2.711 Okunma Depremzede vatandaş kendi evini nasıl yapacak? 08 Eylül 2023 | 2.079 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar