Cumhurbaşkanı Pompeo'nun randevu talebini reddetmiş

Aslında Cumhurbaşkanı liderlerle bazen İstanbul’da da görüşebiliyor. Demek ki mesele şehirden ziyade Pompeo’nun tavrıyla ilgili. Geçen ay Güney Kıbrıs’a kadar gelip Türkiye’yi pas geçmesi de görülmedik bir durum olarak yorumlanmıştı.

Malum önümüzdeki hafta ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos’u ziyaret için İstanbul’a gelecek ama son dakika bir değişiklik olmazsa hükümetten kimseyle görüşmeden dönecek.

Bloomberg’in bir Türk yetkiliye dayandırarak yazdığı habere göre, Pompeo, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na “İstanbul’da görüşelim” demiş. Çavuşoğlu ise “Olmaz senin Ankara’ya gelmen lazım” diyerek tavır koyunca bu sefer de Pompeo reddetmiş.

Öğrendiğime göre Pompeo Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da randevu istemiş. Daha doğrusu “Erdoğan İstanbul’da olacaksa görüşebiliriz” demiş. Cumhurbaşkanlığı Pompeo’nun bu üstenci tavrını diplomatik teamüllere aykırı gördüğü için görüşme talebini geri çevirmiş.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Habertürk TV özgür, bağımsız ve tarafsız olduğu için cezalandırıldı! 02 Aralık 2020 | 9 Okunma Babacan, Davutoğlu, İnce, Sarıgül... Hepsi aynı yanlışta birleşiyor 30 Kasım 2020 | 7.957 Okunma Suriyeliler olmasa sanayi bitermiş! 29 Kasım 2020 | 4.020 Okunma Katar yatırımları ahaliyi memnun etmez 27 Kasım 2020 | 3.924 Okunma Arınç'ın istifasından çıkan kısa ve net sonuçlar 25 Kasım 2020 | 7.488 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum