CHP'li Seyit Torun liyakat meselesini çok yanlış anlamış

Liyakati olmayanları sırf partiliniz olduğu için işe almayacağınızı söylemeniz iyi güzel ama “Elbette önceliği bizi destekleyenlere vereceğiz” dediğiniz andan itibaren kadrolaşmaya yol açmış oluyorsunuz Seyit Bey.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bir gün iktidara gelirsek işe alımlarda liyakatli olması koşuluyla CHP’ye destek verenlere öncelik tanıyacağız” demiş.

Tam sözleri şöyle:

“Liyakata dayalı bir çalışma uygulayacağız. Hani bu demek değil ki bizim çalışma arkadaşlarımızı, bize destek verenleri ihmal edeceğiz. Tabii ki önceliği onlara vereceğiz. Ama bu liyakat ölçüsünde olacak. O işte bir becerisi varsa değerlendireceğiz. O işe uygun değilse sırf partilimiz diye işe almamız uygun olmaz.”

Yani aynı becerilere sahip iki isimden hangisi CHP’liyse onu tercih edeceğini itiraf ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP, HDP konusunda ara formülü bulmuş galiba 23 Şubat 2021 | 677 Okunma Hay sizin ortam zevkinize! 22 Şubat 2021 | 844 Okunma Destici'nin Kılıçdaroğlu ziyaretinin sırrı yüzde 50+1 denkleminde gizli 21 Şubat 2021 | 2.201 Okunma Şimdi sorumluluk alma sırası muhalefette 17 Şubat 2021 | 1.546 Okunma Ayasofya imamı meselesi 15 Şubat 2021 | 1.603 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar