Can Ataklı'nın sözleri asıl muhalefete haksızlık

Fikri Sağlar’ın türbanın siyasal simge olduğunu iddia eden, başörtülü hâkimlerin adil davranamayacağını öne süren arkaik sözlerine “Bu kadar da olmaz” demiştik. Meğer daha fenası olabiliyormuş. Ne diyelim, Allah akıl fikir versin...

Can Ataklı’nın dün çok tartışma yaratan sözlerini görünce “Acaba önünde arkasında ne demiş?” diye oturup tamamını izledim.

Darbe çağrısı yapıyor mu? Hayır, çünkü “Darbeler gibi totaliter ve faşist uygulamaların asla bu ülkeye yarar getirmediğini söylemiş biriyim” diyor.

"Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Türkiye'nin bir askeri başarısızlık elde etmesi... Ancak bunlar olursa Erdoğan gider” ifadesini kullanıyor. Peki, “Bütün bu felaketler olsun ama yeter ki Erdoğan gitsin” diyor mu? Eh tam olarak onu da demiyor çünkü sonunda cümlesini “Bunu hayal bile etmek istemiyorum çünkü bunun travması sadece bugün AKP’ye oy verenlerin değil hepimizin ortak kaygısıdır” diye bitiriyor.

Peki bu problemli bir konuşma mı? Evet, hem de son derece problemli çünkü...

Felaketlerle ilgili benzetmesi son derece rahatsız edici...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fahrettin Koca'nın yaptığı cesaret ister 16 Ocak 2021 | 4.100 Okunma Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmayı aklına koydu mu? 15 Ocak 2021 | 1.952 Okunma Cumhurbaşkanı'ndan siyasette yeni hamleler 12 Ocak 2021 | 4.980 Okunma Whatsapp, Signal, Telegram, BİP falan... 11 Ocak 2021 | 8.266 Okunma Meral Akşener'e "Adaylıktan çekil" telefonu açan kimdi? 09 Ocak 2021 | 8.330 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar