Bernie Sanders, Kemal Kılıçdaroğlu ve bizdeki Sanders'çılar

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (03.10.2022)''Bernie Sanders, Kemal Kılıçdaroğlu ve bizdeki Sanders'çılar'' başlıklı yazısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gelecek hafta ABD’ye gidiyor. İsmail Saymaz önemli bir kulis haber yaparak CHP Lideri’nin senatör Bernie Sanders ile görüşeceğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu ABD Başkanı Biden veya mevcut yönetimden kimseyle görüşmeyecekmiş. Bunun sebebini de “Muhalefetteyken, prensip olarak iktidarla görüşmeyiz. Çünkü muhalefet olarak o masaya oturursanız, ancak icazet almak için oturursunuz” diye izah etmiş.

Dün Sözcü Gazetesi'nden Aytunç Erkin'e de benzer bir açıklama yaparak "ABD'ye gideceğim ama birilerinin dediği gibi icazet almak için değil… Bilim ve teknolojideki gelişmeleri görmek, bilim yapanlarla, teknoloji geliştirenlerle birlikte olmak için… Neoliberal politikalara karşı çıkan, sosyal devleti savunanlarla birlikte olmak için…” demiş.

Şunu baştan söylemek gerekir ki Kılıçdaroğlu’nun Biden veya ekibiyle görüşmeyecek olması Türkiye’deki yansıması bakımından son derece yerinde bir karar.

Biden’ın “Türkiye’de muhalefeti destekleyerek Erdoğan’ı devireceğiz” sözleri unutulmamışken, başta CHP olmak üzere 6’lı masa ‘Atlantikçi’ olmakla suçlanırken Kılıçdaroğlu’nun Beyaz Saray veya çevresine yapacağı bir ziyaret AK Parti’nin eline büyük koz verirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
6'lı masa hangi reklamcıyla çalışacak? 30 Kasım 2022 | 191 Okunma 6'lı masaya övgü zamanı 29 Kasım 2022 | 729 Okunma Akşener'in vaadi nasıl birden Kılıçdaroğlu'nun oldu? 28 Kasım 2022 | 2.051 Okunma Her öğretmen kutsal mıdır? 25 Kasım 2022 | 214 Okunma Erdoğan Akşener'e teklifinde samimi mi yoksa taktik mi yapıyor? 23 Kasım 2022 | 5.747 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar