Arınç'ın istifasından çıkan kısa ve net sonuçlar

Hükümet, “Reform dediysek de Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş için sözlerimizden bir anda dönecek değiliz” mesajı verdi.

Hükümet, “Reform dediysek de Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş için sözlerimizden bir anda dönecek değiliz” mesajı verdi.

Cumhur İttifakı güçlendi, MHP ve Devlet Bahçeli daha çok güçlendi.

Önce Berat Albayrak, ardından Bülent Arınç… Erdoğan tüm camiaya “Ayağınızı denk alın, kimse vazgeçilmez değil” demiş oldu.

7 yıllık güvenlikçi paradigmanın 7 günde değişmeyeceği kesinleşti.

‘Reform’ ve ‘yeni dönem’ söyleminden vazgeçilmedi ama zamana yayarak ve alıştıra alıştıra bir dönüşüm deneneceği belli oldu.

Arınç’a en çok Kavala ve Demirtaş kızmış olmalı. AİHM ve AYM kararları gereği, sessiz sedasız bir tahliye belki de mümkünken, ötelenmiş oldu.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tuğrul Türkeş'in 'azgın milliyetçilik' uyarısı dikkate alınmalı 18 Ocak 2021 | 4.530 Okunma Fahrettin Koca'nın yaptığı cesaret ister 16 Ocak 2021 | 4.241 Okunma Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmayı aklına koydu mu? 15 Ocak 2021 | 1.954 Okunma Cumhurbaşkanı'ndan siyasette yeni hamleler 12 Ocak 2021 | 4.986 Okunma Whatsapp, Signal, Telegram, BİP falan... 11 Ocak 2021 | 8.282 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar