Akşener'in Kılıçdaroğlu'na "Tamam" demesi uzak ihtimal

Habertürk Gazetesi Yazarı Kübra Par'ın bugünkü (28.09.2022)''Akşener'in Kılıçdaroğlu'na "Tamam" demesi uzak ihtimal'' başlıklı yazısı.

Bundan bir ay kadar önce İYİ Parti Lideri Meral Akşener, "Adayı ne zaman açıklayacaksınız?" sorusuna yanıt vermiş, "2 Ekim'de bunu söyleyeceğim" demişti. 2 Ekim'e günler kala dün Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın programına katıldı. Programın en önemli konusu haliyle CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık ihtimaliydi.

Akşener bugüne kadar ima ettiği pek çok şeyi çok daha açık bir biçimde dile getirdi. İnce bir üslupla CHP ve bir grup kanaat önderi tarafından Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesinmiş gibi bir hava estirilmesine tepki gösterdi.

“Kemal Bey bizzat kendisi ‘Adayı 6’lı masa tespit edecek’ dedi. Noter olma pozisyonumuz yok. Notersek masanın manası olmaz. Dayatma olamaz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, artık karar verin" sözlerine ilişkin de ilginç bir vurgu yaptı:

“Biz kendi partisine dönük bir mesaj olarak algılamayı tercih ettik. Bakın ‘tercih ettik’ diyorum, çünkü biz noter makamı değiliz. Masaya böyle bir mesaj vermek hiç doğru değil”.

Bununla da yetinmedi.

Kılıçdaroğlu’nun aday tarifine katıldıklarını ekledi ama kazanabilmesi şartını bir kez daha her şeyin önüne koydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu o isimleri CHP'ye transfer mi etti? 07 Aralık 2022 | 2.257 Okunma Ecevit'in o sözünü bugün kaç siyasetçi dinliyor? 05 Aralık 2022 | 383 Okunma Artıları ve eksileriyle CHP'nin ekonomi vizyon toplantısı 04 Aralık 2022 | 3.004 Okunma Babacan o konuyu eşiyle bile konuşmuyormuş! 03 Aralık 2022 | 634 Okunma 6'lı masa hangi reklamcıyla çalışacak? 30 Kasım 2022 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar