AK Parti "Toparlanın, gitmiyoruz" evresine geçti

Habertürk gazetesi yazarı Kübra Par ekonominin yankılarını ve yaklaşan seçimi yazdı !

Çok uzun süredir, neredeyse Azerbaycan zaferinden ve Karadeniz’de doğalgaz keşfinden bu yana AK Parti bir tür duraklama evresine geçmiş, gündem belirleme üstünlüğünü kaybetmişti.

Anketlerdeki gerileyiş, artan enflasyon ve muhalefetin sahadaki baskın tavrı, AK Parti kadrolarının boynunu bükmüştü.

Kendi aralarında fısıltıyla da olsa gelecek seçimi kaybetme olasılığından bahsediyor, doların jet hızıyla yükselmesi nedeniyle izlenen yeni ekonomik modele şüpheyle yaklaşıyor, geleceğe kaygıyla bakıyorlardı.

Moralman dibe çöktükleri bir anda Cumhurbaşkanı şapkasından dolara endeksli mevduat hesabını çıkardı. Doların bir gecede 18 TL'den 13 TL'ye gerilemesi, AK Partililerin uzun zamandır beklediği bir mucizenin gerçekleşmesi gibi oldu âdeta...

‘Endişeli Reisçiler’ nihayet rahat bir nefes aldılar. Tabanlarına umut verecek bir argüman elde ettiler. Erdoğan’ın gelecek seçimi kazanabileceğine dair inançlarını tazelediler.

Ve İsmet Özel’in meşhur şiirindeki gibi “Toparlanın, gitmiyoruz” evresine geçtiler.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’in son açıklamasına bakın mesela...

"Mevzu basit, kazanacağız. Ama bana 'Nasıl kazanacağız?' diye sorma. ‘Hep biz mi kazanacağız?' diyorsun. Bundan sonraki seçimleri kazanmayacaksan, bu zamana kadar olan seçimleri niye kazandın ki? Nasıl kazanacağız, niye kazanacağız, neden kazanacağız? Onların hepsini çöpe at... Kazanacağız ve Tayyip Erdoğan yeni Cumhurbaşkanımız olacak. Taarruz, sefer, zafer..." demiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
''İttifak genişlerse adı da değişebilir'' 17 Ocak 2022 | 1.414 Okunma Millilik-küreselcilik ayrımı gelecek seçime damga vuracak 15 Ocak 2022 | 219 Okunma E hani yasasını çıkarmıştık? 14 Ocak 2022 | 103 Okunma Bir kuzuya kaç kişi girebiliriz Mustafa Bey? 11 Ocak 2022 | 468 Okunma Oynaklık nasıl azalır? 10 Ocak 2022 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar