Sözde Ermeni Soykırımı iddiaları

Haklı olan mı kazanır yoksa güçlü olan mı? Uluslararası ilişkileri referans alırsak kim, ne kadar haklı olursa olsun genelde güçlüler kazanıyor. Amerika’da oturan bir asker Afganistan’da, Pakistan’da...

Haklı olan mı kazanır yoksa güçlü olan mı? Uluslararası ilişkileri referans alırsak kim, ne kadar haklı olursa olsun genelde güçlüler kazanıyor. Amerika’da oturan bir asker Afganistan’da, Pakistan’da, Yemen’de “terörist olduğunu” iddia ettiği kişilerin tepesine bomba yağdırıyor ve bu esnada onlarca başka insan da ölüyor. Bu ne iştir diye sorduğunuzda “terörle mücadele” deyip geçiyorlar. Ama kahraman Mehmetçik Afrin’de teröristlere karşı operasyona başlayınca dört bir yandan feryat yükseliyor: Siviller öldürülüyor!

Yani güçlüler kendi kurallarını tüm mazlum dünyaya dayatıyorlar. PKK-PYD-YPG’li terörsistlere kol kanat geren Batı âlemi, terörist bombalarıyla hayatını kaybeden yurttaşlarımızıysa görmek bile istemiyorlar.

Ancak mesele bu haliyle yeni değil. ASALA isimli terör örgütü de geçmişte Türk diplomatlarını öldürürken aynı Batı dünyası Ermeni teröristleri koruyup kollamakla meşguldü. Onlarca Türk diplomatı şehit eden ASALA teröristlerinin eylemleri görmezden gelindiği gibi yüzyılın büyük yalanı olan “sözde Ermeni Soykırımı” iddiaları da ASALA üzerinden bir propaganda malzemesi olarak kullanılıyordu. İşte bugünlerde hiç gündemden düşmeyen ve Batılı ülkelerin meclislerinde el kaldırıp indirme yöntemiyle tanıdıklarını söyledikleri “Ermeni Soykırımı” yalanları masum Türk diplomatların akan temiz kanlarının üstüne yazıldı. Ermeni teröristler hem diplomatlarımızı öldürdüler hem de tüm dünyaya “Ermeni Soykırımı” yalanını yaydılar. ASALA kısa sürede yok edildi ama soykırım iddiaları Türkiye’ye karşı bir silah olarak hâlâ kullanılıyor.

Her yıl 24 Nisan öncesinde Amerikan Başkanı ne diyecek türünden tartışmalar yaşanıyor. Ve Türkiye’yle sorun yaşayan her devlet bir şekilde Ermeni iddialarını meclislerinde oylamaya sunuyorlar.

Peki ama tamamen haklı olduğumuz bir konuda neden bir türlü yol alınamıyor? Neden durmadan bu konu gündeme geliyor ve neden dünya kamuoyları işin esasını öğrenemiyor?

Bu soruların en kestirme cevabı: “Güçsüzlük!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veda... 04 Şubat 2019 | 226 Okunma Dünyanın düzeni değişirken 28 Ocak 2019 | 128 Okunma Kahramanlarını unutan milletler geleceği güvenle kucaklayamaz! 21 Ocak 2019 | 76 Okunma Yeni ‘Bozkurt’lar yeni ‘Toros’lar 14 Ocak 2019 | 1.177 Okunma Mustafa Kemal ve umut 07 Ocak 2019 | 77 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar