ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Varlığım Türk varlığına armağan olsun

Yıllardır devam eden ve Türk milli kültürüne ait ne varsa hepsini yıkmayı hedefleyen odakların yasaklattığı “Andımız”, Danıştay’ın verdiği çok yerinde kararla “özgürlüğüne” kavuştu .

Koray Gürbüz
Koray Gürbüz Aydınlık Gazetesi
22 Ekim 2018 | 5.7 K

Yıllardır devam eden ve Türk milli kültürüne ait ne varsa hepsini yıkmayı hedefleyen odakların yasaklattığı “Andımız”, Danıştay’ın verdiği çok yerinde kararla “özgürlüğüne” kavuştu. Artık milyonlarca Türk çocuğu, yurdun dört bir yanında coşku içinde, yeniden “Andımızı” okuyacaklar.
Elbette bu durum Türk’e ait olan her şeyden ölesiye nefret edenleri durdurmayacak. Buldukları her fırsatta “ırkçı” diyecekler, “kafatasçı” diyecekler, “faşist” diyecekler... Hatta yetmeyecek ve Kurtuluş Savaşı için “Keşke İngilizler olsaydı ülkede” diye çığlıklar atacaklar. Bir gün “Yetmez ama evetçi” olarak çıkacaklar karşımıza bir gün “işbirlikçi liberal...” Ve her defasında yeni bir yalanla saldıracaklar.
MEHMETÇİĞİN KALBİNDE
Bunlar olacak ama başka şeyler de olacak elbet. Mesela kim ne yaparsa yapsın Kahraman Mehmetçik, Afrin’e girerken kalbinin hem üstünü hem de içini ay-yıldızlı Türk bayrağıyla kaplayacak. Yarınlarda Fırat’ın doğusunu “teröristlerden temizlerken” de hem dilinde hem de ruhunda Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının Türk Gençliğine verdiği müebbet vazife olacak. 
Zaten dünyanın neresinde olursanız olun kural da budur. Her yerde her millet kendi kurucu değerlerine kıskançlıkla sahip çıkar, kurucu babalarını gözlerinden sakınır. Çünkü bilirler ki tarih de millet de bir bütündür ve parçalanamaz. Örneğin Rusya’da hiç kimse kalkıp da “Ben Rusya Federasyonu’nun çocuğu değilim! Çarlık Rusya’sının torunuyum!” demez. Aynı durum Fransa’da da, Almany...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER