Panik atak tedavisinde hipnoterapi

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Kıvanç Tığlı Bulut'un bugünkü (27.03.2022)''Panik atak tedavisinde hipnoterapi'' başlıklı yazısı.

Panik atak en kısa tanımıyla ani olarak ortaya çıkan endişe ve kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir, bu yüzden çoğu zaman kişide yoğun bir korku ve rahatsızlık duygusu yaratır. Bu yoğun korku duygusu içinde kişi, çok kötü bir şey olacağını, onun için sonun geldiğini, öleceğini ve kalp krizi geçireceğini düşünür. Bu şekilde yoğun bir korku içinde olan kişi doğal olarak o ortamdan kaçmak, uzaklaşmak ister, yardım alacağı bir hastaneye gitmek ister. Çoğu zaman gidilen bir acil serviste herhangi bir girişimde bulunmadan bu belirtiler geçer ve kişi kendini daha iyi hisseder.

Panik atak sırasında aşağıdaki belirtiler görülebilir. Genel olarak kişiler nöbetleri sırasında bu belirtilerde 7-10 arası belirti yaşamaktadırlar.

-Çarpıntı, kalp atışlarını duymak

-Terleme

-Titreme ya da sarsılma

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mutlu evlilikler 26 Haziran 2022 | 156 Okunma Psikoterapi nasıl iyileştirir? 12 Haziran 2022 | 104 Okunma Kurban psikolojisi 29 Mayıs 2022 | 86 Okunma Psikoterapilerde bütüncül yaklaşım 15 Mayıs 2022 | 142 Okunma Psikoterapi neden iyileştirir? 24 Nisan 2022 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar