Panik atak tedavisinde hipnoterapi

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Kıvanç Tığlı Bulut'un bugünkü (27.03.2022)''Panik atak tedavisinde hipnoterapi'' başlıklı yazısı.

Panik atak en kısa tanımıyla ani olarak ortaya çıkan endişe ve kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir, bu yüzden çoğu zaman kişide yoğun bir korku ve rahatsızlık duygusu yaratır. Bu yoğun korku duygusu içinde kişi, çok kötü bir şey olacağını, onun için sonun geldiğini, öleceğini ve kalp krizi geçireceğini düşünür. Bu şekilde yoğun bir korku içinde olan kişi doğal olarak o ortamdan kaçmak, uzaklaşmak ister, yardım alacağı bir hastaneye gitmek ister. Çoğu zaman gidilen bir acil serviste herhangi bir girişimde bulunmadan bu belirtiler geçer ve kişi kendini daha iyi hisseder.

Panik atak sırasında aşağıdaki belirtiler görülebilir. Genel olarak kişiler nöbetleri sırasında bu belirtilerde 7-10 arası belirti yaşamaktadırlar.

-Çarpıntı, kalp atışlarını duymak

-Terleme

-Titreme ya da sarsılma

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Borderline kişilik örgütlenmesi 22 Ocak 2023 | 63 Okunma Tüm yönleriyle depresyon 08 Ocak 2023 | 154 Okunma Çocukluk çağı travmaları bugünü nasıl etkiler? 25 Aralık 2022 | 119 Okunma Sınavlarda çok heyecanlanıyorum 11 Aralık 2022 | 78 Okunma İlkokulda ders çalışma isteksizliği 27 Kasım 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar