"Siyonist-Haçlı" kıskacı!

ABD Başkanı Trump'ın, Golan tepelerini İsrail'e peşkeş etme girişimi Ortadoğu'yu daha da ateşlendiriyor. Trump'ın bu yasa dışı isteminin büyük yankılara sebep olacağı şimdiden...

ABD Başkanı Trump'ın, Golan tepelerini İsrail'e peşkeş etme girişimi Ortadoğu'yu daha da ateşlendiriyor. Trump'ın bu yasa dışı isteminin büyük yankılara sebep olacağı şimdiden anlaşılıyor.

Zaten yıllardır tam olarak çözülemeyen "Kıbrıs sorunu" tabii ki gündemden düşmüyor.

Üstelik, Orta Doğu'daki yangının kıyısında kalan adaya, daha da stratejik ağırlık yükleniyor.

Son yıllarda, petrol ve gaz çıkarma iştahının artması Kıbrıs'a yeni ve ağır strateji kazandırıyor.

Kerkük-Yumurtalık hattıyla akan 60 bin varil petrole Bakü'den yola çıkan 50 bin varil de eklenince günde 110 bin varil petrolün güvenli bir şekilde dağıtım işlemi ortaya çıkıyor.

Ceyhan'dan dünyanın dört bucağına, büyük çoğunluğu deniz yolu ile dağıtılmakta olan petrol hatta gazın öncelikle Kıbrıs'ın kuzeyinden geçen tankerlerin güvenliği, adanın önemini ortaya koyuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçekten de "Arapsaçı" gibi! 21 Ekim 2019 | 75 Okunma İsrail'e "Kürt koridoru" açılmak isteniyordu! 15 Ekim 2019 | 287 Okunma ​​​​​​​Azgın ABD'ye Çin "set" olabilecek mi! 14 Ekim 2019 | 136 Okunma Türkmenleri unuttuk mu! 07 Ekim 2019 | 109 Okunma CHP, Suriye için barışı şart koşuyor 30 Eylül 2019 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar